Gyvenimas Vokietijoje

Oficialus pavadinimas yra Vokietijos Federacinė Respublika.
Oficiali kalba – vokiečių.
Vokietijoje vyrauja švelnus vidutinių platumų klimatas.

Vokietija yra Europos centre ne tik geografiškai, bet ir politiškai bei ekonomiškai. Vokietija – didžiausia pagal gyventojų skaičių Europos šalis – čia gyvena daugiau, nei 81 milijonas žmonių, tad kultūrų įvairovė nemaža ir gyvenimas Vokietijoje nestovi vietoje. Ši šalis pasižymi svetingumu – užsieniečiai priimami šiltai, tad pagalbos iš vietinių visada sulauksite.Vokietijos ekonomika didžiausia žemyne ir ketvirta pagal dydį pasaulyje.

Vokiečiai itin vertina struktūriškumą, privatumą ir punktualumą. Vokiečiai vertina kuklumą, darbštumą, atkaklumą ir pabrėžia „laiku ateinančių traukinių“ svarbą.

Vokiečiai – siekiantys tobulumo ir tikslumo visome gyvenimo srityse. Jie nepripažįsta klaidų, netgi juokais ir retai sako komplimentus. Iš pirmo žvilgsnio toks santykis gali atrodyti nedraugiškas, bet yra stiprus bendruomeniškumo ir visuomeniškumo jausmas, bei būti jų dalimi.

Vokietijoje rasite daug muziejų, daug parodų, taip pat, nuostabaus grožio architektūrą, puikias keliavimo galimybes bei skanų maistą.

Vokietija garsėja savo alaus įvairove, tačiau tuo pačiu metu ji pasižymi patrauklia tradicine virtuve. Nacionalinis vokiečių maistas yra plačiai paplitęs visame pasaulyje. Daug rūšių patiekalų dominuoja riebaus mėsos, todėl vokiečių virtuvė vargu ar gali būti vadinama mažai kalorijų.

Vokiečių virtuvė neįsivaizduojama be raugintų kopūstų, tamsių padažų, mėsiškų patiekalų gausybės ir be pomėgio kiaulienai. Tipiškas maisto produktas visoje Vokietijoje – dešra (Wurst). Itin mėgstamos įvairios salotos, sriubos iš bulvių ir mėsos, patiekalai iš bulvių, žuvies, virtinukai, pjausniai, troškiniai, maltiniai, o iš saldžiųjų patiekalų – kremai, sausainiai, pudingai, tortai. Platus rūgščių pieno produktų, sumuštinių, kiaušinių patiekalų asortimentas.

Vokietija ir jos greitieji autobanai yra tikras džiaugsmas automobilių mėgėjams.

Vokiečiai švenčia daugumą tradicinių krikščioniškų švenčių, tarp kurių ir Kalėdos bei Velykos. Didžiausia šalies alaus šventė vadinama „Oktoberfest, ji prasideda kasmet rugsėjo šeštadienį ir baigiasi po 16-18 dienų, pirmąjį spalio sekmadienį.

• Berlynas – Vokietijos sostinė ir didžiausias miestas. Berlynas yra svarbus politikos, kultūros ir mokslo centras ne tik Vokietijoje, bet ir Europoje. Tai vienas lankomiausių miestų Europoje. Čia yra daug žymių universitetų, teatrų, muziejų. Atvykusius čia traukia Berlyno miesto istorija, naktinis gyvenimas, architektūra bei miesto įžymybės.
• Miunchenas – didžiausias šalies miestas po Berlyno ir Hamburgo. Šis miestas yra svarbus pramonės, kultūros bei transporto centras, turistus viliojantis naktiniais klubais, alaus barais bei festivaliais. Vienas žymiausių turistus traukiančių kasmetinių festivalių – Octoberfest.

Visuose miestuose puikiai išvystyta viešojo susisiekimo sistema, labiausiai paplitę metro ir traukiniai. Geležinkelių tinklas labai tankus, apimantis ne tik didžiuosius miestus, bet ir mažus miestelius. Viešasis transportas nakties metu (1-5 val.) nekursuoja.

Skaitykite toliau:


Darbas Vokietijoje

Arba peržiūrėkite tinkamus darbo Vokietijoje pasiūlymus

Kandidato anketa
close slider