Gyvenimas Anglijoje

Oficialus valstybės pavadinimas yra Jungtinė Karalystė (Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė).

Anglija (Jungtinė Karalystė) yra nuostabi vieta dirbti ir gyventi, nes ši šalis yra viena iš turtingiausių pasaulyje.

Anglija (Jungtinė Karalystė) dažnai vadinama tradicijų šalimi. Jos gyventojai atkakliai laikosi per šimtus metų nusistovėjusio gyvenimo būdo ir noriai dalyvauja įvairiose ceremonijose (kaip pavyzdžiui visuotinis karalienės gimtadienio šventimas). Svarbiausia tradicija –  britų monarchija. Daugiau niekur kitur pasaulyje karaliaus šeimai neskiriama tiek daug dėmesio kaip čia. Taip pat visi esame girdėję apie subtilų birtų humoro jausmą, kurį ne iškart perpranti – jis vadinamas vienu išskirtiniausių britų bruožų, kaip ir etiketo laikymasis pokalbio metu – patariama pasiskaitinėti apie tai, kokias temas verta gvildenti, o kokių ne.

Gyventi Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) labai smagu, laisvalaikio galimybės beribės: kino teatrai, barai, klubai, teatrai, sporto varžybos, o kur dar britų muzikinis gyvenimas!

Filmuose tikriausiai ne kartą teko matyti vaizdelį kaip liokajus patiekia anglų lordui arbatą karalienės Viktorijos laikų porceliano induose ir mandagiai priduria: „Jūsų arbata, sere“… Taip, Angliją išties galima pavadinti aristokratiškų arbatos gėrimo tradicijų šalimi. „High tea“ – tai vėlyva popiečio valgio ceremonija (arbata patiekiama su blyneliais ar sklindžiais, dabar ir su sausainiais). Anglai arbatą gerią juodą su cukrumi ir pienu. Užsienyje gerai žinoma ir angliškųjų pusryčių tradicija – „Full English breakfast“. Tai labai sotūs pusryčiai, susidedantys iš kepto kumpio ar dešrelių, kiaušinių (keptų arba plaktų), pomidorų padaže virtų pupų, skrudintos duonos ir visada juodos arbatos su cukrumi ir pienu. Žuvis ir traškučiai (“Fish and chips”) – aliejuje kepta žuvis tešloje su aliejuje virtais bulvių traškučiais, vienas populiariausių ir labiausiai žinomų dabartinės britų virtuvės patiekalų. Žuvis ir traškučiai yra dažnas gatvės maistas Jungtinėje karalystėje, taip pat populiarus užsakymas išsinešimui.Taip pat paplitusi „sekmadienio kepsnio“ tradicija (Sunday Roast), kuomet šeima susirenka valgyti jautienos, kiaulienos ar avienos kepsnio su keptomis bulvėmis, daržovėmis padaže. Būtinas akcentas – Jorkšyro pudingas (suflė tipo kepinys iš miltų, kiaušinių,  pieno ir svogūnų). Dar žinomas mėsos ir daržovių pyragas (Cornish Pasty), dešrelė tešloje (Toad in the Hole). Tačiau kaip bebūtų apmaudu, pasaulyje Anglija garsėja ir kaip nesveiko maisto karalystė.

Transporto sistema Anglijoje yra labai gerai išvystyta. Gali rinktis autobusus, traukinius, tramvajus, o didesniuose miestuose – ir metro. Iš vieno miesto į kitą nuvykti galima autobusu arba traukiniu (dauguma britų teigia, jog traukiniu keliauti šiais laikais itin brangu, tačiau daug patogiau ir greičiau nei autobusu!).

Naudotis viešuoju transportu yra patogu, kadangi taip galima išvengti transporto spūsčių bei sutaupyti laiko.

Skaitykite toliau:


Darbas Anglijoje

Arba peržiūrėkite tinkamus darbo Anglijoje pasiūlymus

Kandidato anketa
close slider